В Україні проходять місцеві вибори. Оновлюється

В Україні 25 жовтня стартували місцеві вибори. Виборчі дільниці відчинилися о 8-ій ранку і працюватимуть безперервно до 20:00.

Цього разу проходять одночасно і чергові, і перші вибори. Громадяни обирають міських, сільських і селищних голів, а також депутатів обласних, районних, районних у містах рад і депутатів міських, сільських, селищних рад у об’єднаних територіальних громадах (ОТГ). 

Перші вибори проходять у 1439 ОТГ і 119 районних радах. А от на чергових виборах обирають депутатів міських, сільських, селищних рад, а також мерів. 

Оскільки цього разу виборці мають голосувати за новою системою, ЦВК розробила рекомендації:


Фото: ЦВК

У зв’язку з епідемією коронавірусу МОЗ закликало громадян відповідально ставитися до своєї безпеки та здоров’я людей довкола. Зокрема, МОЗ рекомендує дотримуватися дистанції щонайменше 1 метр, використовувати маски та рукавички, розділяти потоки виборців на вхід і вихід. 

Усі меблі на дільницях повинні бути продезінфіковані, а вологе прибирання має проводитися що чотири години, обробка контактних поверхонь – що дві.

Виборці з температурою понад 37,2 та симптомами ГРВІ голосуватимуть в облаштованій окремо кабіні та кидатимуть бюлетені у скриньку, яка стоятиме відокремлено. 


Фото: Міністерство охорони здоров’я

Нагадаємо, що Конгрес місцевих і регіональних влад Ради Європи ухвалив рішення про спостереження за проведенням місцевих виборів в Україні 25 жовтня в дистанційному форматі. Йдеться про проведення кількох онлайн-брифінгів з учасниками виборчого процесу в Україні, зокрема із головою Центральної виборчої комісії Олегом Діденком.

Тим часом Центральна виборча комісія зробила висновок, що процес підрахунку голосів на місцевих виборах 25 жовтня буде тривалим.

Источник