Україна зменшуватиме споживання газу до рівня власного видобутку – міністр енергетики

Україна знижуватиме споживання газу до рівня власного видобутку та продовжуватиме перехід на безвуглецеву енергію. Про це заявив міністр енергетики Герман Галущенко під час зустрічі з в. о. тимчасового повіреного США у справах України Аланом Перселлом та директором Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в Україні Джимом Хоупом.

«Цьому сприятиме залучення USAID до роботи з підготовки нових проектів розбудови енергосектору, які мають розпочатись одразу після завершення війни», — цитує Галущенко прес-служба уряду.

Ще одним із найближчих завдань міністерства, за його словами, є збільшення експорту української електроенергії до Європи.

«Наразі ми плануємо збільшити комерційний експорт. Це важливо для нас, тому що на ринку електроенергії виник дефіцит через зниження рівня розрахунків внаслідок війни. З іншого боку, збільшення експорту української електроенергії дозволить європейським державам значно замінити російський газ» , – зазначив міністр.

Як повідомлялося, Україна за рахунок експорту електроенергії може замістити 17% російського газу, що споживається в країнах ЄС.

Нагадаємо, 2021 році Україна скоротила видобуток власного газу на 2,2% — до 19,79 млрд куб.м.

Источник