«Це може бути не «Мотор Січ». Експерт про перспективи і нюанси майбутнього авіаційного СП України і Туреччини

Тетяна ІваневичQHA media

Туреччина зацікавлена в українських авіаційних двигунах для своїх безпілотників. Особливо після того, як Канада в жовтні призупинила поставки до Туреччини авіадвигунів для дронів — після припущень, що вони встановлюються на бойових БПЛА «Байрактар ТВ2», які Азербайджан використовує в конфлікті в Нагірному Карабасі.

Зі свого боку, Україна зацікавлена не просто й надалі отримувати турецькі БПЛА для продовження опору Росії, але й налагодити спільне виробництво цих дронів, «вклавши» в турецькі БПЛА, зокрема, вітчизняні авіадвигуни.

В ЗМІ почали говорити, що Україна може запропонувати Туреччині щонайменше блокуючий держпакет у виробників авіадвигунів «Мотор Січ». Дотичним підтвердженням такого варіанту вбачають участь президента «Мотор Січі» В’ячеслава Богуслаєва в  українській делегації під час візиту до Туреччини українського президента Володимира Зеленського. 

Водночас, минулого тижня одразу кілька ЗМІ розмістили коментар експерта Олександра Охрименка (відомого коментуванням різних галузей, переважно, фінансових) про ризики, які буцімто, може нести турецькій стороні входження  в «Мотор Січ». Зокрема, він акцентує на пертурбаціях з правом власності на заводі, контрольний пакет якого був проданий китайцям, але пізніше угода була заблокована.    

Однак можуть існувати більш гнучкі варіанти співпраці Туреччини і України в авіаційній галузі, зауважує в спілкуванні з «Кримськими новинами» заступник директора Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння (ЦДАКР) Михайло Самусь. Туреччина зацікавлена в тому числі в українських технологіях, і те, кому з українських підприємств належать ці технології зараз, є принциповим для подальших дій. Плани по співпраці співпадають із реформування української галузі ОПК, що розширить можливості для міжнародної співпраці у військовій сфері.

Про можливості і перепони створення, а також контури українсько-турецького авіаційного СП та про деякі інші пріоритетні напрямки Михайло Самусь розповів в бліц-інтерв’ю агентству.

Источник