КНР готується повернутися на ринок спотового СПГ

Компанії з КНР знову почали придивлятися до спотового ринку скрапленого природного газу, сподіваючись, що ослаблення викликане спалахом коронавірусу обмежувальних заходів підвищить попит на пальне наступного літа, пише агентство Bloomberg.

Ряд китайських імпортерів цікавиться покупкою вантажів СПГ з постачанням у серпні і пізніше, кажуть трейдери, які побажали залишитися анонімними. Проте поки що вони утримуються від укладання угод через надто високі ціни на паливо.

Імпорт СПГ до Китаю впав майже на 20% у січні-квітні в річному вираженні через політику «нульової терпимості» до коронавірусу, що викликала масштабні локдауни і негативно позначилася на економічному зростанні та попиті на пальне.

Тим часом в останні дні ЗМІ повідомляють про позитивну тенденцію, що намітилася в ситуації з COVID-19 в країні. Зокрема, обмежувальні заходи ослаблені у Шанхаї, найбільшому місті КНР.

За словами трейдерів, китайські імпортери розглядатимуть можливість купівлі вантажів СПГ, якщо ціни на спотовому ринку впадуть нижче за $17 за мільйон британських теплових одиниць (BTU). При цьому у вівторок регіональний бенчмарк торгувався на рівні близько $20 за 1 млн. BTU.

Источник