Польща до кінця року відмовить від російського LPG — FPP

Федерація польських підприємців (FPP) позитивно оцінює декларацію Польської палати зрідженого газу (PIGP) про відмову від поставок LPG до кінця 2022 року. Про це пише Petrolnet.pl.

«Перш за все, щоб санкції проти росії були ефективними, їх має ввести весь ЄС. Інакше російський скраплений газ буде надходити до Польщі із Заходу за ціною, збільшеною на націнки міжнародних трейдерів», — наголошує Петр Волейко, соціально-економічний експерт Федерації польських підприємців (FPP).

По-друге, з його слів, на східному кордоні розташована інфраструктура польських імпортерів та дистриб’юторів LPG. Швидкий відхід від цього напряму поставок – вирок для майна підприємців, які протягом багатьох років інвестували сотні мільйонів злотих в інфраструктуру LPG. Це також загрожує швидким зростанням безробіття в прикордонних регіонах, де залізниці та перевантажувальні термінали є одними з небагатьох роботодавців.

На його думку, потрібен час, щоб галузь змінила свої ланцюги поставок і адаптувалася до нових напрямків.

Зазначається, що частка зрідженого газу з росії на внутрішньому ринку Польщі перевищує 60 відсотків (1,3 млн т. на рік) і на зміну напрямків потрібно кілька місяців.

Зокрема, необхідно розвивати інфраструктуру. У тому числі: кількість залізничних і морських терміналів у Польщі, значно збільшити рухомий склад залізничних танкерів у Західній Європі. Також зробити термінал у порту Гданськ доступним для всіх операторів LPG.

Разом з тим, як зазначив президент Польської палати зрідженого газу (PIGP) Павло Бельський, Польща буде готова з новою логістикою та інфраструктурою повністю припинити поставки газу з Росії наприкінці 2022 року.

«Ми вже дуже інтенсивно працюємо над новими напрямками поставок, новими контрактами і постійно спілкуємося з потенційними партнерами» – додав він.

Источник