Окупанти у Севастополі шукають «коригувальників» удару по СевМорЗаводу: «куратором» називають дисидента Олега Софяника

Ліна Тимошина 19 Вересня 2023, 09:17

Російські силовики шукають винних у знищенні десантного корабля «Мінськ» і підводного човна «Ростов-на-Дону» на території Севастопольського морського заводу 13 вересня серед місцевих жителів. Куратором “українських коригувальників” окупанти називають севастопольського дисидента та правозахисника Олега Софяника, який ще кілька років тому вимушено виїхав з Криму.

Про це він розповів в ексклюзивному коментарі телеканалу ATR. Софяник повідомив, що ФСБ і Центр протидії екстремізму обшукали оселю його знайомого Ігоря Іващенка, а згодом ще кількох людей, які просять не розголошувати їхні імена.

Це люди з проукраїнською позицією, але вони навіть нічого не писали. Вони не були блогерами. Вони просто чекали, коли прийде Україна. Це мої друзі, мої добрі знайомі. Мабуть, все це відстежують і прослуховують. Приходять вже навіть до таких людей, – розповів Софяник.

Софяник припускає, що російським спецслужбам була потрібна медійна особа, щоб розпочати хвилю обшуків та, можливо, затримань у справі про удар по Севастопольському морському заводу.

Вони “заточені” на роботу з дисидентами, блогерами, людьми, які пишуть у соцмережах. А от коли серйозний противник, наприклад, коли українська розвідка працює, серйозні люди, які чинять збройний спротив, вони це не можуть робити. Тому їм треба показати видимість своєї, що вони діють, – сказав Софяник.

Як повідомляли QIRIM.News, у ніч проти 13 вересня жителі Севастополя повідомили про вибухи у місті. Міноборони росії повідомило, що нібито ЗСУ атакували десятьма крилатими ракетами судноремонтний завод ім. С. Орджонікідзе у місті Севастополі та трьома безекіпажними катерами – загін кораблів Чорноморського флоту на переході морем. Збройні Сили України підтвердили завдання успішних ударів по ВМС росії та ураження у Севастополі портової інфраструктури.

Нагадаємо, представник Головного управління розвідки Міноборони Андрій Юсов заявив, що російські великий десантний корабель «Ростов-на-Дону» та підводний човен після атаки Сил оборони на судноремонтний завод ім. Орджонікідзе в Севастополі відновленню не підлягають.

Нагадаємо, проект Conflict Intellegence Team опублікував фото російського підводного човна «ростов-на-дону», який 13 вересня атакували в Севастопольській бухті.

Источник

Leave a Reply

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *